İlhan Ürkmez

Hayat Yayınları, 136 Sayfa

Birinci Basım: 2007

Bu kitap, Lise’de okuyan ve üniversite sınavına hazırlanan her öğrencinin mutlaka okuması gereken bir kitaptır. “Sen hazır değilsen hiç bir şey senin için hazır değildir. Basan ve şans; zihnen, bedenen ve beynen hazır olmana bağlıdır. Önce sen hazır olmalısın. Hedefine sim sıkı sarılmalı ve kendini hedefe yürekten adamalısın. İşte bu sebepten; başarının anahtarı yürekten adanmaktır. Bu gerçeği hiç unutmamalısın.

” Eğer şimdi sizde benim yaklaşık on yıl önce yaşadıklarımı yaşıyorsanız, dünyayı yeniden keşfetmek isteyipte bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, üniversite sınavına girecekseniz ve hedefiniz varsa fakat bu hedefinizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda bilgilenmeye, cesaretlendirilmeye ihtiyaç duyuyorsanız ve hayat amaçlarınızı şimdi ve daha sonra gerçekleştirme gücünü kendinizde hissetmek istiyorsanız bu kitabı okuyun derim. Mutlaka okuyun.

Kendinizle yüzleşmeye, hesaplaşmaya ve vuruşmaya hazır olun.Bu yolculuğun sonunda kendinizle barışarak hayat amaçlarınızı gerçekleştirmek için bir yol bulacağınızdan hiç şüphe etmeyin.İsteyin, hedefinize sımsıkı sarılın ve yürekten adanm.Çünkü basan yolunda ihtiyaç duyduğunuz yakıtın miktarı, o başarıyı ne kadar istediğinizle artar yada azalır.Başarıyı istemekteki adanmışlığınız, sizi o başarıya götürecek yakıtın miktarını belirler.

Ben bu kitapta anlatılanları hayatıma uygulayarak Üniversite sınavındaki hedefimi gerçekleştirdim. Şimdi mutluyum ve kendisiyle barışık bir insan olarak son derece huzurluyum. Şimdi sıra sizde.