İlhan Ürkmez

Sistem Yayınları, 155 Sayfa

Birinci Basım: 2008

Bu kitap; iş hayatında profesyonel, sosyal hayatında ise olgun bir insan olmak için hayatının her anında sarsılmaz bir liderlik duruşu sergilemeye sevdalı her yaştan ve her meslekten insanın okuması için yazılmıştır.

Bu kitapta yazdıklarım, liderlik ve yöneticilik konularında sahip olduğum bilgi ve tecrübeler neticesinde benim zihin haritamın bir ürünüdür. Bir anlamda liderlik konusunda kendi tespitlerimi içeren bir zihin jimnastiğidir.

Eğitim ve İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başlayıp, İnsan Kaynakları Direktörü olarak devam etmekte olduğum ve hem masanın önünde yönetilen hem de masanın arkasında yöneten pozisyonunda bulunduğum 15 yıllık iş hayatımda farklı özelliklere ve kişiliklere sahip birçok yönetici ve lider ile çalışma imkanım oldu. Özellikle bugüne kadar toplamda 30.000 kişiden fazla katılımcıya verdiğim eğitimlerimde, konuşmalarımda ve danışmanlık faaliyetlerimde o kadar çok yönetici ve lider ile birlikte oldum ki, onların sahip oldukları deneyim ve tecrübelerini dinlemek, sorunlar karşısında nasıl çözüm bulduklarım izlemek ve yöneticilik-liderlik davranışlarını gözlemlemek ‘liderlik’ konusundaki düşüncelerimin olgunlaşmasında bana çok yardımcı olmuştur.