Prof.Dr.Acar Baltaş, İlhan Ürkmez, İdil Sevil

Remzi Kitabevi, 87 Sayfa

Birinci Basım: 2007

İlişkiye yatırım yapılmayan satışların büyük çoğunluğu gerçekte kaybedilmiştir. Çünkü en karlı satış ilişkileri zamanla oluşur.İlişki öne çıktıkça fiyat önemini yitirir ve satış artar.Müşteri ve satış temsilcisi arasındaki ilişkinin “olgunluk seviyesi” ile “satışın gerçekleşmesi” arasında doğrusal bir ilişki vardır.Bu nedenle iyi bir satış temsilcisi aynı zamanda iyi bir “ilişki yöneticisi” de olmalıdır.Bununda tek yolu müşteriyle doğru iletişim kurmaktır.Müşterinin sözlü ve sözsüz mesajlarını doğru anlamak ve ona doğru mesajlar vermek, sadece sözü edilen satışın başarısını sağlamakla kalmaz, daha sonraki satışların da temelini oluşturur.

Satış mesleğinde kendinizi satış temsilcisi olarak görmeniz yetmez; ancak sonuçlar sizi gerçek bir satış temsilcisi yapar.İş hayatında bir çok konuda “sanki….gibi” yapmak mümkündür.Oysa satış dünyası, spor dünyası gibi gerçek bir dünyadır ve her karşılaşmanın sonunda ortaya ölçülebilir bir sonuç çıkarmak gerekir.

Satışta istediğiniz sonuçları almanıza yardımcı olmak amacıyla kaleme alman bu kitapta şunları bulacaksınız;

• Müşterinin sadece sölü mesajlarım değil aynı zamanda beden diliyle ilettiği sözsüz mesajlarını da doğru anlamının ipuçlannı

• Müşteriye etkili mesajlar iletmenin yollarını

• Müşteriyle doğru iletişimi başlatmanın ve sürdürmenin yöntemlerini