Danışman, Yazar, Profesyonel Konuşmacı ve Eğitim Uzmanı

Genel Müdür / SPERO Yönetim-Eğitim-Danışmanlık Ltd.Şti.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü`n den mezun olan İlhan Ürkmez, lisansüstü eğitimini yine ODTÜ Siyaset Bilimi Anabilim Dalı`nda tamamladı.

İlhan Ürkmez altı yılı yurt dışında beş farklı ülkeden sorumlu yönetici olmak üzere yirmi yıldan fazla bir süredir  ulusal ve uluslararası ölçekte faaliyet gösteren Türkiye`nin ve Dünya`nın önde gelen yerli ve yabancı şirketlerinde (Koç Holding, Sabancı Holding, Coca Cola, Opel Türkiye, Baltaş & Baltaş Yönetim ve Danışmanlık, Turkuaz Şirketler Grubu) İnsan Kaynakları ve Eğitim Uzmanlığı, Satış ve Satış Sonrası Eğitimlerden Sorumlu Eğitim Uzmanlığı, Eğitim Program Yöneticiliği ve Danışmanlığı, Satış Eğitim Koordinatörlüğü, İnsan Kaynakları Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Direktörlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı ve İcra Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu, bir çok şirkete eğitim ve yönetim danışmanlığı yaptı ve Mersin Üniversitesi`n de “İnsan Kaynakları Yönetimi” dersi verdi.

Bugüne kadar yurt içi ve yurt dışı olmak üzere bir çok şirketten binlerce katılımcıya Stratejik Satış ve Pazarlama Yönetimi, Yönetim ve Liderlik, Satış ve Satış Yönetimi, Ekip Çalışması ve Yönetimi, Kişisel Gelişim ve İnsan Kaynakları Yönetimi, Kurumsal Gelişim ve Değişim Yönetimi konularında eğitim veren İlhan Ürkmez`in değişik gazete ve dergilerde yayınlanmış makaleleri ve çoğunluğu satış, pazarlama ve satış yönetimi konularında olmak üzere yayınlanmış 17 kitabı mevcuttur. Kitapları 100.000`den fazla satmıştır.  Satışın önemli bir kısmının motivasyon olduğunu düşünerek, satış ekiplerinin motivasyonunu ve performansını artırmaya yönelik önemli gelişim projelerine imza atmıştır. Bir çok projeye de liderlik yapmıştır.

Türkiye`de satış ve satış yönetimi konusunda en fazla kitap yazan danışman olarak bilinen İlhan Ürkmez, satış organizasyonlarının güçlendirilmesi ve satış ekiplerinin etkin yönetilmesi, stratejik insan kaynakları yönetimi, şirketlerin kurumsallaşması ve şirket yönetiminde yönetsel verimliliğin sağlanması ve arttırılması konularında çalışmalarda bulunmakta, uzmanı olduğu konularda eğitimler vermekte ve danışmanlık hizmeti sunmakta, zirvelerde ve konferanslarda profesyonel konuşmacı olarak görev almaktadır.

SPERO Yönetim, Eğitim ve Danışmanlık Ltd.Şti.`nin Kurucusu ve Genel Müdürü olan İlhan Ürkmez Türkiye genelinde bir çok şirket sahibi ve üst düzey yöneticiye “Yönetici Koçluğu” hizmeti, liderlik ve stratejik yönetim desteği vermiştir. Danışmanlık yaptığı yöneticilerin hem liderlik performanslarının, hem de şirket performanslarının artmasına destek olmuş ve şirketlerin  kurumsallaşma düzeyinin, verimliliğinin ve karlılığının artmasını sağlamıştır.

Bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında 50.000`den fazla insanın katılımlarıyla toplamda 1000 günü aşan sürede ve 15.000 saatten fazla eğitim ve danışmanlık vermiş olan İlhan Ürkmez evli ve üç çocuk babasıdır.